Як вибрати генератор електрики для будинку або квартири
Стандартний альтернатор.
Звичайні генератори змінного струму складаються з набору мідних котушок.
Ця конструкція генерує досить грубий електричний сигнал.
Для роботи генератора необхідно, щоб двигун працював на максимальній частоті обертів, незалежно від навантаження в мережі. Відповідно, витрачаючи постійне кількість палива і виробляючи певний рівень шуму. Електричний струм, що виробляється генератором, не так чистий, як того вимагають зазвичай виробники техніки. Тому звичайні генератори не рекомендується використовувати для живлення точної електроніки. Плюсами ж стандартних генераторів, безсумнівно, є їх доступність в будь-якому сегменті потужності і відносна вартість. Такі виробники, як Honda і Europower, випускають величезний асортимент стандартних генераторів під будь-які потреби.
Інвертор.
Інверторні генератори, в свою чергу, використовують інший тип альтернатора і виробляють дуже чистий змінний струм.
А інверторна технологія сприяє зменшенню ваги і розмірів генератора.
Більш того, вона дозволяє двигуну працювати на різних частотах, зменшуючи споживання палива і видаваний шум.
Отже, необхідно вибирати серед генераторів, які найчастіше застосовуються для електропостачання будинків, а саме: бензинові, дизельні і газові, аналогові або цыфровые. Тому, вибір генератора для дому і дачі, за великим рахунком, зводиться до собівартості.
При цьому потрібно врахувати :
- Ціну генератора
- Витрата палива
- Час роботи і ступінь навантаження
- Ціну на паливо
Тепер до справи.
У зв'язку зі сформованою ситуацією в Україні, рекомендуємо для використання у квартирі придбати генератор інверторного типу.
З разу хочеться відзначити один недолік: це ціна.
Інверторний генератор стоїть на порядок дорожче аналогового. На цьому недоліки закінчуються.
Тепер про хороше.
Розглянемо на прикладі генератор Weekender D1800i. Відразу хочу відзначити, що з цим апаратом впорається навіть дитина.
Гланый киритерий собівартості це витрату палива, генераторів Викендер він складає в середньому 350г на 1 кВт/год. Для порівняння у генератора Forte 550г на 1 кВт/год. При ціні 1 л бензину А92 19,5 грн ціна за кіловат виходить 6,8 грн Викендер і 10,7 грн.
Наступний параметр мобільність. Якщо порівняти інверторний генератор і звичайний однакової потужності, різниця у вазі буде приблизно в два рази. Генератори інверторного типу дуже мобільні, їх зручно перевозити. Такі агрегати можна використовувати скрізь: риболовля, полювання, дача, експедиція.
Як відомо будь-генератор крім електрики виробляє ще й багато шуму, і це не перешкода якщо прилад використовують на будівництві або він стоїть у спеціальному приміщенні, яке обладнані звукоізоляцією. А тепер уявіть, тихий зимовий вечір, а у вас вимкнули світло, ви виходите на балкон і заводьте свій аналоговий генератор, про цю подію відразу ж дізнається вся округа. І нехай знають, зате у вас є світло і працює холодильник, і є інтернет, тільки одне полхо дуже шумно. А ось при експлуатації інверторного генератора навіть перебуваючи з них, наприклад, в гаражі можна спокійно слухати радіо або вести бесіду з одним.
Тепер давайте розглянемо звичайний генератор.
І тут сразумега плюс: ціна!
Генратор потужністю 2,5 кВт коштує в середньому від двох сот у.е.приблизно 5000грн проти 12000грн за інверторний.
Так, велика витрата, ну і що на різницю у вартості можна купити 300л бензину цього вистачить приблизно на 300 годин роботи при повному навантаженні. Якщо генератор використовувати як аварійний це досить багато.
З недоліків простих генераторів варто відзначити, що не всі котли опалення або інші побутові прилади будуть працювати у зв'язки стаким генератором. Вся справа в тому, що імпортна тхника зокрема котли для роботи яких частіше всього і купують генератор працюють тільки отчистой синусоїди. Але нас це не лякає всього за 2000 грн можна купити резонансний фільтр, який виправить синусоїду і змусить працювати ваш котел опалення.
Тепер про мобільності.
Два зоровых людини слегкотью перенесуть заправленый генератор в межах будівництва або двору адже його вага всього від 42 до 55 кг
- Новини (Білорусь + митний союз): Держстандарт Білорусі ввів заборону на продаж низки електроінструментів.Купуйте якісний інструмент!